TEAM WINNERS BRGS

Individual Results

YR 7 GIRLS
EVENT NAME DISTANCE/TIME POSITION
High Jump JENNY LORD 1.15 m 2
Long Jump DOMINIQUE CAREY 3.31 m 2
Triple Jump JENNY LORD 6.85 m 2
Shot LAUREN HARRIS 6.6 m 4
Discus LUCY SCHOFIELD 16.97 m 1
Javelin NATALIE LEWIS 17.2 m 2
800 m JENNIFER PILLING 3.17 min 3
100m DOMINIQUE CAREY 15.53 s 1
200m DOMINIQUE CAREY 32.56 s 2
1500 m HANNAH BENNETT 6.53 min 3
Relay 4X100M HANNAH BENNETT   1
  DOMINIQUE CAREY    
  JENNIFER PILLING    
  JENNY LORD    
YR 7 BOYS
EVENT NAME DISTANCE/TIME POSITION
High Jump DANNY MORRIS 1.05 m 2
Long Jump ANDREW McDOWELL 3.78 m 1
Triple Jump CONOR MOLLOY 8.2 m 2
Shot MICHAEL SCOTT 6.9 m 1
Discus JAKE COSGROVE 19.2 m 1
Javelin JAKE COSGROVE 22 m 2
800 m ROSS DAVIES 2.46 min 1
100m JAKE COSGROVE 14.43 s 3
200m BRADLEY SMITH 31.93 s 2
1500 m JAMES NUTTALL 5.49 min 2
Relay 4X100M MICHAEL SCOTT   1
  CONOR MOLLOY    
  JAKE COSGROVE    
  BRADLEY SMITH    
YR 8 GIRLS
EVENT NAME DISTANCE/TIME POSITION
High Jump LUCY O'GORMAN 1.15 m 3
Long Jump EMMA CHAPMAN 3.72 m 1
Triple Jump REBECCA HOWARD 7.75 m 1
Shot ELOISE EDWORTHY 7.1 m 4
Discus HEATHER GRANT 17.35 m 1
Javelin LUCY O'GORMAN 14.4 m 2
800 m EMILY LESTER 2.52 min 1
100m NICOLA BRACEWELL 15.97 s 3
200m HAYLEY WHITHAM 32.23 s 1
1500 m REBECCA HOWARD 6.29 min 3
Relay 4X100M LUCY O'GORMAN   1
  NICOLA BRACEWELL    
  HAYLEY WHITHAM    
  REBECCA HOWARD    
YR 8 BOYS
EVENT NAME DISTANCE/TIME POSITION
High Jump DANIEL HOYLE 1.05 m 3
Long Jump DOMINIC BONHAM 4.14 m 1
Triple Jump PETER REED 8.88 m 1
Shot STEVEN MOSELEY 10.2 m 1
Discus DANIEL WILKIN 29.43 m 1
Javelin DANIEL WILKIN 31.2 m 1
800 m JONATHON MARCROFT 2.34 min 2
100m BEN BLAND 14 s 2
400m DANIEL HOYLE 68.25 s 2
200m CALLUM HALL 29 s 2
1500 m CARL ANDREW 4.39 min 1
Relay 4X100M CALLUM HALL   1
  CARL ANDREW    
  PHIL ARCHER    
  BEN BLAND    
YR 9 GIRLS
EVENT NAME DISTANCE/TIME POSITION
High Jump RACHEL DUFFY 1.2 m 4
Long Jump CATHERINE GALLAGHER 3.88 m 2
Triple Jump SHANNON CHAMLEY 7.55 m 3
Shot CLAIRE JACKSON 8.1 m 1
Discus RACHEL DUFFY 16.3 m 1
Javelin SARAH FINBOW 16.8 m 2
800 m SHANNON CHAMLEY 3.07 min 3
100m CATHERINE GALLAGHER 14.5 s 1
200m RACHEL DUFFY 31.81 s 3
1500 m CATHERINE GALLAGHER 5.57 s 1
Relay 4X100M ROXANNE BROWN   1
  RACHEL DUFFY    
  CATHERINE GALLAGHER    
  GEMMA MATTESON    
YR 9 BOYS
EVENT NAME DISTANCE/TIME
POSITION
High Jump RICHARD BELSTEN 1.45 m
1
Long Jump ROBERT COWAN 4.91 m
1
Triple Jump PETER ILLINGWORTH 9.49 m
4
Shot JOE McCANN 9 m
4
Discus JOE McCANN 21.9 m
3
Javelin AUSTIN HOWARTH 29.1 m
1
800 m NICK DAUNT 2.24 min
1
100m ROBERT COWAN 13.32 s
2
200m JONATHON PEEL 27.16 s
3
400m ROBERT COWAN 68.25 s
1
1500 m LIAM REGAN 4.56 min
1
Relay 4X100M RICHARD BELSTEN  
 
  ROBERT COWAN  
 
  LIAM REGAN  
 
  NICK DAUNT